× Συζητήσεις για θέματα που δεν έχουν σχέση με τον κήπο ή τις καλλιέργειες.

Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6132 από spirosk
Απαντήθηκε από spirosk στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Γειασου πατριωτη...
Δυστυχως ουτε αυτο μπορω να κανω...Ας παμε για μπυρα καλλιτερα..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sunrize

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6133 από ΜΑΡΙΖΑ
Απαντήθηκε από ΜΑΡΙΖΑ στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Μου αρέσει που χαλαρώσατε την κουβέντα κάπως :P
Αλήθεια, τι πιστεύετε για την 7η Μαϊου;
Τι θα βγάλει η κάλπη; :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6135 από spirosk
Απαντήθηκε από spirosk στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Γειασου ΜΑΡΙΖΑ..
Να τολμησω μια προβλεψη..Αλλα πριν να κανω και μια εκτιμηση της σημερινης καταστασης...συντομη..οπως το αντιλαμβανομαι εγω για να δικαιολογησω τη προβλεψη..
Βλεπω πολλους αβανταδορους...
Νομιζω οτι πολλοι τα εχουν πιασει για να δημιουργησουν σκηνικο..Εννοω αυτα τα γαιδουρια της τηλεορασης..που περιμενουν τις εκλογες για να πλουτισουν απο μιζες..
Εχουν τα λεφτα τους στο Λονδινο, και σιγουροι και ανετοι τωρα, ψωφανε για τζερζελο..
Η καλλιτερη τους θα ειναι να γινονται εκλογες για εξη μηνες..!!
Να βγαινουν στα παραθυρα, να κανουν συζητησεις και να τα πιανουν απο ολους οσο γινεται πιο πολυ χρονο..
Αλλα και για να ειναι και καλυμμενοι, εχουν και 20% αναποφασιστους...
Αν ψηφισουν και αυτοι,που θα ψηφισουν βεβαια,πανε οι δημοσκοπησεις....
Και η προβλεψη ειναι οτι αυτοι θα ψηφισουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ..
Οι Ελληνες πιστευω θελουν σταθεροτητα και αυτο θα μετρησει τελικα την ωρα της καλπης...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6136 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6138 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

ΜΑΡΙΖΑ έγραψε: Μου αρέσει που χαλαρώσατε την κουβέντα κάπως :P
Αλήθεια, τι πιστεύετε για την 7η Μαϊου;
Τι θα βγάλει η κάλπη; :lol:


Η νουδου θα πιάσει ένα 9% και το πΑσόκ θα πάει κάτω από 5%. Αυτά τα κόμματα θα τα ψηφίσουν όλοι όσοι φοβούνται τη δικαιοσύνη, επειδή θεωρούν τους εαυτούς τους κλέφτες. Εγώ τους θεωρώ λογικούς ανθρώπους που μέσα στο κομματικό κράτος κοίταξαν να φάνε κάτι με τον Π/λο!!

Για τ' άλλα κόμματα ... ό,τι μείνει. Δεν είμαι προφήτης!
Τα συμπεράσματά μου τα βγάζω από τον πανικό που έχουν πάθει ορισμένοι στο περιβάλλον μου. Λέω... τελείως ορισμένοι. Άνθρωποι που έχουν φάει τον αγλέορα!! Άνθρωποι γνωστοί μου σας λέω.
Οι δημόσιοι υπάλληλοι τους τελείωσαν.
Τα ρουσφέτια; Δεν τους πιστεύει κανείς.
Εγγύηση για σταθερότητα; Μηδέν.
Θα λύσουν το λαθρομεταναστευτικό; Όχι.
Θα διορίσουν σε καμιά δουλειά; Ούτε.
Δεν μπορούν έτσι να πάρουν με το μέρος τους τίποτα.
Οι συγγενείς τους θα τους ψηφίσουν; Παίζεται.
Ποια μερίδα του λαού έχουν με το μέρος τους; Καμία.
Τι να υποσχεθούν; Όταν υπόσχονται ακούγονται σα να παρακαλάνε και να ζητιανεύουν ψήφους.

Το πασόκ και η νουδού θα πάρουν ότι πήρε και το κόμμα της μητέρας πατρίδας του κυρίου Οζάλ στην Τουρκία! Εκείνο τους είχε πάει στο δουνουτού τους Τούρκους κι εξαφανίστηκε από τον κόσμο.

Οι αναποφάσιστοι είναι αυτοί που κλείνουν το τηλέφωνο. Είναι αυτοί που είναι έτοιμοι να εκραγούν.

Ο λαός έχει καταλάβει ότι αυτά τα λαμόγια που προσκυνούν τη Μέρκελ και το Σαρκοζί είναι υπόδικοι. Οι ευρωπαίοι τους έχουν στο χέρι. Δεν μπορεί να κυβερνούν οι υπόδικοι διότι δεν μπορούν να έχουν άποψη. Αυτοί επαναλαμβάνουν ότι τους λένε τ' αφεντικά τους. Ο λαός δεν τους έχει πια καμιά υποχρέωση.

Οι σταθερές κυβερνήσεις, τα μεγάλα ποσοστά, ο δικομματισμός είναι υπόλογος στους Έλληνες. Σταθερές κυβερνήσεις μας έφεραν μέχρις εδώ. Δεν περνάει πια αυτό το παραμύθι.

Αυτά βεβαίως είναι πρόβλεψη μέσα στα όρια του ανθρωπίνου λάθους. Συν πλην μερικές μονάδες. Ο άνεμος που έχει ξεσηκωθεί φυσάει ... να φύγει η χολέρα.

Προβλέπω επίσης ότι και στη Γαλλία θα γίνει αλλαγή. Όχι για να ... φέρουν αυτόν που θα ψηφίσουν. Για να διώξουν τις επιλογές Σαρκοζί μια για πάντα από το σβέρκο τους.

Η γνώμη μου πάντα.

Γιατί εγώ θα ήθελα να περάσουν όλοι οι πολιτικοί από ψιλή κρισσάρα. Από τη δικαιοσύνη. Από μια εξέταση γιατρού τουλάχιστον! Διότι τι άλλο από σχιζοφρένεια είναι ... το φιλοτροϊκανό στρατόπεδο;
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Κράνιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6141 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Είναι πιο έξυπνοι οι Τούρκοι;
Ναι,αφού εξαφάνισαν Τσιλέρ,Ετσεβίτ και Τζεμ το 2002
[/b][/size]

Πως οι Τούρκοι καταπόντισαν τους…”πατριάρχες” και τους “δεινόσαυρους” στις εκλογές του 2002.Είναι πιο έξυπνοι οι Τούρκοι; Μάλλον βάσει αποτελεσμάτων!
Αυτά είναι αποτελέσματα!Κόμματα του 30% και του 25%,εξαφανίστηκαν σαν να μην υπήρχαν!Πατριάρχες της τουρκικής πολιτικής,όπως ο Ετσεβίτ,η Τσιλέρ,ο Τζεμ (που χτυπούσε παλαμάκια στον ΓΑΠ,στο ζεϊμπέκικο),χάθηκαν λες και τους κατάπιε η γη!
Και να σκεφθείτε ότι το κόμμα του Ερντογάν,το υπολόγιζαν σε ένα ποσοστό του…3% και γι’αυτό το λόγο είχαν αλλάξει τα ποσοστά για εισδοχή ενός κόμματος στη βουλή τους,με την ελπίδα να μείνει απέξω!

Άνοιξαν το λάκκο και έπεσαν οι ίδιοι μέσα!
Παρακολουθώντας τι συμβαίνει εδώ στο…Ελλαδιστάν,με τη συμπεριφορά των…”πολιτών” ψηφοφόρων,που κινούνται όπως το εκρεμές,αριστερά-δεξιά και τανάπαλιν,το συμπέρασμα βγαίνει αβίαστα!
Οι Τούρκοι,τα…μεμέτια,είναι πιό έξυπνοι!

Εντυπωσιακά αποτελέσματα στην Τουρκία
Η ανατροπή, λοιπόν, συνέβη πράγματι: το Κόμμα Δικαιοσύνης & Ανάπτυξης (ΑΚΡ) υπό το Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν, σάρωσε το πολιτικό σκηνικό, αποσπώντας το «εκπληκτικό» ποσοστό του 34,2% στις προχτεσινές εκλογές, που του εξασφαλίζει 363 από τις 550 έδρες της Μεγάλης Εθνοσυνέλευσης της Τουρκίας. Το μόνο άλλο κόμμα που κατάφερε να εισέλθει στην τουρκική Βουλή, όπως ακριβώς προέβλεπαν οι δημοσκοπήσεις, είναι το Ρεπουμπλικανικό Λαϊκό Κόμμα (CHP) της διανδρίας Ντενίζ Μπαϊκάλ καιΚεμάλ Ντερβίς, που με κάτι παραπάνω από 19% αναμένεται να καταλάβει 178 έδρες. Διάφοροι ανεξάρτητοι βουλευτές καταλαμβάνουν συνολικά 9 έδρες. Το «εκπληκτικό» για τους αναλυτές είναι πως όλα τα κόμματα της απερχόμενης Βουλής και οι περισσότερες πατριαρχικές και ηγετικές μορφές της τουρκικής πολιτικής έμειναν εκτός αυτής.

Η λαϊκή αποδοκιμασία εκφράστηκε κατ’ απόλυτο και μη επιδεχόμενο παρερμηνειών τρόπο. Η συμπολίτευση του πρωθυπουργούΜπουλέντ Ετσεβίτ του Δημοκρατικού Κόμματος της Αριστεράς (DSP), του Κόμματος Μητέρας Πατρίδας (ΑΝΑΡ) του αντιπροέδρου της κυβέρνησης Μεσούτ Γιλμάζ και του ακροδεξιού Κόμματος Εθνικιστικής Δράσης (ΜΗΡ) του Ντεβλέτ Μπαχτσελί, υπέστη έναν ηχηρό κόλαφο. Τα κυβερνητικά κόμματα συγκέντρωσαν αποκαρδιωτικά ποσοστά: αντίστοιχα, το DSP 1,29%, το ΑΝΑΡ 5,11% και το ΜΗΡ, το πρώτο κόμμα της προηγούμενης Βουλής, 8,40%. Οχι πως τα κόμματα της αντιπολίτευσης τα πήγαν καλύτερα. Το Κόμμα Ορθού Δρόμου (DYP) της Τανσού Τσιλέρ συγκέντρωσε 9,46, κι έμεινε εκτός, τοΝεαρό Κόμμα (GP) του Τζεμ Ουζκάν, επιχειρηματία που έγινε λαϊκιστής πολιτικός, 7,25%, το Κόμμα της Ευτυχίας (SP) που προέκυψε από τη διάσπαση του «πολιτικού Ισλάμ» έμεινε στα χαμηλά με 2,52%, ενώ το Κόμμα της Νέας Τουρκίας (YTP) του πολυδιαφημισθέντος Ισμαήλ Τζεμ καταποντίστηκε στο 1,22%.

03/11/2002
Πηγή: Election Guide.org
Περίληψη Εκλογών
Οι τουρκικές βουλευτικές εκλογές έλαβαν χώρα στις 3 Νοεμβρίου 2002. Το κυρίαρχο κόμμα, το Κόμμα Δικαιοσύνης και Ανάπτυξης (AKP) έλαβε το 34.28 τοις εκατό των ψήφων. Το Λαϊκό Δημοκρατικό Κόμμα (CHP) ακολούθησε με το 19.39 τοις εκατό των ψήφων. Τα AKP και CHP έλαβαν τις 541 από τις 550 βουλευτικές έδρες.
Από τα υπόλοιπα κόμματα που έλαβαν ψήφους συμπεριλαμβάνονταν τα Κόμμα του Ορθού Δρόμου, το Κόμμα Εθνικού Κινήματος, το Κόμμα Νέων, το Λαϊκό Δημοκρατικό Κόμμα, το Κόμμα της Μητέρας Πατρίδας, και, το Δημοκρατικό Κόμμα της Αριστεράς.

Υστερόγραφο: Τώρα τα τοπικά κανάλια στην Πάτρα δείχνουν μια υποδοχή ... μμμμ .. τέλεια στο Βαγγέλη!!! Χιλιάδες κόσμου έξω από ένα κλειστό μικρό συνοικιακό γηπεδάκι μπάσκετ, όπου μόλις χώρεσε η κομπανία! Για να τους φάνε με τα ρούχα! Έγινε χαμός! Πήγε το βρισίδι σύννεφο...
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Κράνιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6143 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6144 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
-Και ε ρω τώ: Αμπαμπάμ κοράκουμ ντεξτέ προσινετέμους; ΕεεεεεέΠ! Απαντήστε!
-Εεε... Μμμμμ...
-Χαίρομαι ... που συμφωνείτε!

Για να γελάσουμε λίγο ...



Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Κράνιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6145 από spirosk
Απαντήθηκε από spirosk στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Ναι Βασιλη να τους καταψηφισεις...και εγω το ιδιο...
Πες μου ομως και ποιους να ψηφισουμε..
Πες μου καποιους που τοσο καιρο δεν μας θεωρουσαν αυτο που ειπες...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6146 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.237 δευτερόλεπτα