× Εδώ δημοσιεύουμε εικόνες από τους κήπους μας που βρίσκονται ΕΚΤΟΣ πόλεων, αλλά και εικόνες από την παραγωγή μας.

Αναζωογόνηση του κήπου μου

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #23268 από Andrew_k
Αναζωογόνηση του κήπου μου δημιουργήθηκε από Andrew_k
Για σε όλους. Ονομάζομαι Ανδρέας και η κοπέλα μου στο πατρικό της έχει ένα πολύ όμορφο ανεκμετάλλευτο κήπο. Τα τελευταία χρόνια δεν τον εκμεταλλεύτηκε κανένας και συμφωνήσαμε να τον φτιάξω μόνος μου με την βοήθεια φίλων που ασχολούνται με την κηπουρική. Θα ήθελα μια περαιτέρω γνώμη από την δικιά σας εμπειρία και ποια υλικά θα χρειαστεί να αγοράσω και ποιο κατάστημα πιστεύεται είναι το πιο αξιόπιστο. Επίσης εάν υπάρχει κάποιο άρθρο που θα μπορούσα να διαβάσω για μια επιπλέον γνώση στον τομέα της κηπουρικής. Σας ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #23269 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Αναζωογόνηση του κήπου μου
Γεια σου Ανδρέα,

Το σχέδιό σου μοιάζει πολλά υποσχόμενο και σου εύχομαι τα καλύτερα.

Θα πρέπει όμως να ορίσεις τι εννοείς με το "να εκμεταλλευτώ" τον κήπο.

Τον σκέφτεσαι ως έναν κήπο με όμορφα αλλά μη παραγωγικά φυτά (δέντρα, θάμνοι, λουλούδια, κ.λπ.).;

Έναν κήπο με παραγωγικά φυτά (δέντρα και λαχανικά);

Ένα κήπο που να συνδυάζει και τα δύο;

Πόσα τετραγωνικά μέτρα είναι ο κήπος; Τον βλέπει ο ήλιος; Πόσο συχνά μπορείτε να τον ποτίζετε; Τι χώμα έχει τώρα;

Βλέπεις είναι πολλά τα ερωτήματα που προκύπτουν.

Έκανες όμως την αρχή με το ερώτημά σου!!

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Andrew_k

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #23270 από Andrew_k
Απαντήθηκε από Andrew_k στο θέμα Αναζωογόνηση του κήπου μου
Ο κήπος είναι γύρο στα 50τμ.
Θα ήθελα να κάνω μια μικρή αποθηκούλα, να φυτέψω κάνα δυο ζαρζαβατικά και να βάλω κανένα λουλουδάκι περιμετρικά.

Επίσης, θέλω να φτιάξω κι μια εξωτερική ψησταριά και να κάνω μια πέργκολα και ένα χορό με τραπέζι και καρέκλες.

Στην συνέχεια, έχει ήδη δυο αμυγδαλιές που θέλουν κλάδεμα και αλλά δυο καμένα δέντρα που η κοπέλα μου θεωρεί ότι δεν πρέπει να τα ξεριζώσουμε γιατί θέλει να τα μπολιάσει ο πατέρας της.

Τέλος, ο ήλιος το βλέπει συνέχεια εκτός από το απόγευμα γύρο στις 5 που δύει.
Last edit: 4 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Andrew_k.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα