× Εδώ δημοσιεύουμε εικόνες από τους κήπους μας που βρίσκονται ΕΚΤΟΣ πόλεων, αλλά και εικόνες από την παραγωγή μας.

Πρόβλημα με Τυφλοπόντικα μου σκάβει το γκαζόν..

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21929 από kiwi1983
Πολύ καλησπέρα το τελευταίο 15ημερο εκανα φρέζα και έσπειρα γκαζόν στο κήπο μου, διαπίστωσα λοιπόν οτι εχω εναν τυφλοπόντικα οπου καθε πρωί νωρίς βγαίνει στην επ[ιφάνια και ανοιγει περίπου 5-6 μέτρα αυλάκι και μετά μπαίνει παλι μεσα και χάνετε ο κερατάς.. , εχω βάλει μια παγίδα αλλα δεν νομίζω να καταφέρω να τον πιάσω , επίσης μου εχουν πεί να τροφοδοτήσω με υγραέριο την τελευταία τρύπα με ενα λάστιχο , αλλος μου είπε να βάλω καρβουνακια απο καντυλια σε αλουμινοχαρτο και οτι θα φύγει , ομως εγώ θελω να τον πιάσω δεν θελω να τον μεταφέρω σε αλλο μέρος της αυλής μου , ξέρω περίπου την περιοχή που κόβει βόλτες, το γκαζόν εχει αρχίσει να φυτρώνει και πρέπει να τον πιάσω γιατί δεν ξερω τι ζημια μπορεί να μου προκαλέσει.. Το μόνο που μου μένει είναι να αρχίσω το καραούλι απο τις 5.30 μεχρι 7.30 που νομίζω οτι βγαίνει μιας και δεν εχει πολύ φασαρία εκείνη την ώρα εχω οπλιστεί με μια τζουγράνα για αχυρο μεγάλη και με ενα ψαροντουφεκο και μια παγίδα , έχετε καμιά ιδέα ρε παιδιά :huh: ?

Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #21931 από ilias
Για το πιάσιμο τυφλοπόντικα βρήκα ένα ενδιαφέρον video και μία μεγάλη ποικιλία από παγίδες στο ebay. Τι φτιάχνει ο άνθρωπος....


Παγίδες για τυφλοπόντικες στο ebay

Δεν ξέρω αν έχεις βρει κι εσύ αυτές τις πληροφορίες και αν έχεις δοκιμάσει κάτι από αυτά.

Όπως επίσης ίσως έχεις δει, το θέμα τυφλοπόντικας έχει απασχολήσει άλλες δύο φορές τους φίλους μας.
Αντιμετώπιση Τυφλοπόντικα
help τυφλοποντικας

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22300 από NIKOR
Εχω ακουσει κατι λιγο απανθρωπο, εγω δεν μπορεσα να το κανω. Ριχνεις στην τρυπα σπασμενα γυαλια. Ο τυφλοποντικας κοβετε και επειδη δεν εχει καλη πηκτηκοτητα στο αιμα πεθαινει απο αιμοραγια.
Εχω ακουσει και για ναυθαλινη αλλα αυτο πρεπει να ειναι απλα αποθητικο

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα