× Συζητήσεις για θέματα που δεν έχουν σχέση με τον κήπο ή τις καλλιέργειες.

Φυσικά σπίτια

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17052 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Φυσικά σπίτια
Tο πρωτο ΕΛΛΗΝΙΚΟ αεροσκάφος ''ARCHON SF 1'' σε πτήσεις, όπου κάνει τον ΚΟΣΜΟ να παραμιλά και τους Αμερικανούς να τρέχουν...Αμερικανικές εταιρείες ενδιαφέρθηκαν για αεροσκάφος που έφτιαξε Έλληνας αστυνομικός στη Φλώρινα...

Γιώργος Ηλιόπουλος, ο κατασκευαστής από την Φλώρινα. Δεν είναι αεροναυπηγός, ούτε μηχανικός αεροσκαφών, ούτε καν τεχνικός οποιασδήποτε ειδικότητας....Απλά είναι Αστυνομικός...με πάθος και μεράκι όμως για την αεροπλοία...είναι και ο πρόεδρος της αερολέσχης Φλώρινας.

www.veteranos.gr/2013/04/stealth-video.html

!

!
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Κράνιος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DAVIS

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17053 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Φυσικά σπίτια
Η ανάρτηση είναι μεγάλη αλλά, πιστεύω, αξίζει το κόπο να τη διαβάσετε. Είναι σαν τις δικές μας προτάσεις που όρμησαν οι κάλαθοι των πουλημένων ντενεκέδων και τις έφαγαν. Είναι σαν τις προτάσεις μας για την Safetrack, την ελληνική αυτοκινητοβιομηχανία, την σχεδίαση-κατασκευή οχημάτων από έλληνες σχεδιαστές και ελληνικές εταιρίες. Είναι σαν την δική μου πρόταση για το Πράσινο Νησί, το Φαέθων, τα κέρατά μου τα τράγια… Ότι και να ψελίσουν οι κλέφτες, ότι και να ισχυριστούν πάντα πουλημένους θα τους λέω, ιδιαίτερα αυτούς που έκανα το λάθος να τους αφιερώσω δεκάδες ώρες από την ζωή μου. Ούστ._Κ.Κ

Το παραπάνω κείμενο δεν είναι του Κράνιου. Είναι του αιθεροβάμωνος Κώστα Καββαθά. Για να μην έχει κανένα πρόβλημα όποιος πετάει στα σύννεφα. Θα ζήσουμε. Αρκεί να πετάξουμε τις λέρες από τις θέσεις που καταλαμβάνουν ερήμην της λογικής.

kavvathas.com/2011/04/06/%CE%B1%CE%BA%CF...C%CE%BC%CF%89%CE%BD/

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17065 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Φυσικά σπίτια
Ηλία,
φίλοι μου,
Αντίο.
Ο Κράνιος βαρέθηκε αυτό το μέρος.

Ομολογώ ότι έδωσα λίγα. Πήρα πολύ περισσότερα.
Τα κείμενά μου όλα, τα λόγια και οι ιδέες μου, οι διαφωνίες μου και οι συμφωνίες μου, θα μείνουν όσο τα θέλετε, κι ύστερα ένα φστ... πάνε. Διότι δεν είναι παρά αέρας κοπανιστός. Όσοι πήρανε πήρανε. Όσοι κατάλαβαν κάτι καλώς. Οι άλλοι ΟΚ. Πάμε παρακάτω.

Δε με κούρασε το 2019.kalliergo.gr
Έτσι είμ' εγώ. Δε μπορώ ποτέ να μείνω για πάντα σε κάτι. Φεύγω. Ποτέ δεν είχα μείνει τόσο πολύ σε κάτι. Έμεινα γιατί είχα κάτι να κάνω αυτόν τον καιρό, το οποίο με υποχρέωνε να δουλεύω πολλές ώρες στο κομπιούτερ.


Πριν φύγω, τράβηξα στα άκρα τις έρευνές μου για κάποια κοινωνικά φαινόμενα και συμπεριφορές. Για να μάθω εγώ. Από διαστροφή, τ' ομολογώ. Με ειλικρίνεια όμως εκ μέρους μου.

Σα βαθιά ελεύθερη ψυχή, την κάνω. Πάμε γι άλλα. Φεύγω.
Τον Κράνιο δε θα τον συναντήσετε ποτέ και πουθενά. Όσοι πιστεύουν ότι έχουν καταλάβει την έχουν πατήσει ή ψεύδονται. Όποιος σας πει ότι τον συνάντησε λέει ψέματα.
Ο Κράνιος όμως είπε την αλήθεια του. Την αλήθεια για την ουσία του, όχι για την εικόνα του στον κόσμο. Στον κόσμο είναι ένας κοινός θνητός. Ο Κράνιος είναι το αθάνατο κομμάτι αυτού του κοινού θνητού. Η κινητήριος δύναμη. Η φωτιά. Η μηχανή.

Καταθέτω για τελευταία φορά την αγάπη μου για όλους σας. Ακόμα και γι αυτούς που μπορεί να έχουν υποθέσει (λάθος) ότι δεν είχα καλά αισθήματα για την πάρτη τους.

Μπορεί να μπω κάποιες φορές ακόμα. Μπορεί να μπω από περιέργεια ή νοσταλγία. Αυτό δε θα κρατήσει παρά μερικές ώρες στους επόμενους μήνες. Έχω μια ομάδα φτιάξει. Θα την αφήσω να την κάνει η Κατερίνα ό,τι θέλει. Την άλλη την παλιά, τον κύκλο των χαμένων ποιητών, ας την κάνει ο Ηλίας ό,τι νομίζει.
Μην κάνετε υποθέσεις ότι φεύγω εξ αιτίας κάποιας πικρίας. Ποτέ, αλλά και ειδικά τα τελευταία τουλάχιστον 20 χρόνια, στάθηκε αδύνατον να με στενοχωρήσει κάτι. Έχω δεχτεί απολύτως τη ζωή μου σαν μια περιπέτεια και την απολαμβάνω.

Φεύγω. Θα κάνω πολύ σπουδαία πράγματα για μένα και για όλους. Δε θα υπάρχει χρόνος ούτε και διάθεση να γράψω ή να επικοινωνήσω με τέτοια εργαλεία. Αλλά και δε θέλω πια. Θέλω να κάνω άλλα ωραία και συναρπαστικά πράγματα.

Σας αποχαιρετώ από την αγαπημένη μου γωνιά που την έχω ονομάσει "Φυσικά σπίτια". Και θα σας βάλω κι έναν σύνδεσμο στον οποίο θα βρείτε ένα ωραίο κείμενο για να καταλάβετε προς ποια κατεύθυνση θα φύγω. Αλλά θα σας βάλω κι ένα βίντεο που υπάρχει στον ίδιο σύνδεσμο. Κάτι λέει για μένα αυτό το βίντεο.

kavvathas.com/category/%CF%84%CE%B1%CE%B...D%CF%84%CE%B1%CF%83/

8 τρόποι να γλιτώσεις από τη χρεωκοπία

Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Κράνιος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ilias, kksakis1, manosdet, ΣΤΑΥΡΟΣ, giannism64, fireseaker, zvranik, voskos, DAVIS, Roula και 2 άλλοι χρήστες ευχαρίστησαν.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17069 από ΣΤΑΥΡΟΣ
Απαντήθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ στο θέμα Φυσικά σπίτια
Καλό ταξίδι Κράνιε !!!
Να θυμάσαι πως δεν είσαι ο μοναδικός, έτσι κι αλλιώς όλοι μας κατά βάθος σκόνη στον άνεμο είμαστε....
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΣΤΑΥΡΟΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17072 από DOMVOS
Απαντήθηκε από DOMVOS στο θέμα Φυσικά σπίτια
Ωρα καλή Κράνιε,Αντρέα,Χ........στο ταξίδι σου στο ΧΑΟΣ που αγάπησες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17074 από Μαιρη.Μ.
Απαντήθηκε από Μαιρη.Μ. στο θέμα Φυσικά σπίτια
Καλοταξιδα τα ονειρα και οι στοχοι σου ,οποια και οπου.......

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17077 από manosdet
Απαντήθηκε από manosdet στο θέμα Φυσικά σπίτια
Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις....... Και ποιός ξέρει;;;;;
Ίσως κάποτε ξανασυναντηθούμε γιατί ο κόσμος είναι πολύ μικρός......

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17080 από spirosk
Απαντήθηκε από spirosk στο θέμα Φυσικά σπίτια
Γειασου Κρανιε.Καιρο εχουμε να τα πουμε,καιρο εχω και εγω να περασω απο εδω,
Και δες τι ειρωνεια,να περασω τωρα που εσυ φευγεις.
Η αληθεια ειναι οτι παντα αντιδρουσα καπως σε αυτα που εγραφες.
Αλλα παντα μου αρεσε αυτο,γιατι ειχε μια ιδιαιτερη μορφη,κατι μεταξυ πεισματος και υγειους εγωισμου θα ελεγα.
Λυπαμαι που τελικα δεν βρηκες αυτο που εψαχνες εδω.
Σου ευχομαι καλυτερη τυχη στο επομενο.Αν και ειναι τοσο μα τοσο δυσκολο αυτο.
Και μια τελευταια αποχαιρετιστηρια ερωτηση,αν ξαναπερασεις ποτε και θελεις απαντησε μου.
Νομιζεις οτι αν καποτε συναντουσα τον εαυτο μου καπου,θα μπορουσα να τον συμπαθησω και να γινω φιλος του;

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17081 από takulas
Απαντήθηκε από takulas στο θέμα Φυσικά σπίτια
Απο την παραπομπη σου σε αλλες σελιδες καταλαβαινουμε ολοι οτι κανεις αγαπητε την υπερβαση σου .
Δεν μενει παρα να ευχηθουμε καλη συνεχεια σε οτι πραττεις
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by takulas.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17083 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα Φυσικά σπίτια
Από την αρχή είχες πει Ανδρέα ότι όπως ήρθες, κάποια στιγμή θα έφευγες.
Στο καλό λοιπόν, με υγεία και δύναμη!

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.139 δευτερόλεπτα