× Συζητήσεις για θέματα που δεν έχουν σχέση με τον κήπο ή τις καλλιέργειες.

Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8321 από voskos
Απαντήθηκε από voskos στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Μην υπόσχεσαι όταν είσαι χαρούμενος,
μην απαντάς όταν είσαι θυμωμένος
μην αποφασίζεις όταν είσαι λυπημένος.
και μην βλασφημείς όταν διαφωνείς.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kksakis1, manosdet, fireseaker, Babis@

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8325 από γιωργος1
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by γιωργος1.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8342 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Ανδρεα,γιατι στενοχωριεσαι;Παντοτε χωρισμενοι δεν ηταν οι Ελληνες;
Μετα τους αθλους του Ηρακλη εδειξαν εμπιστοσυνη στην αριστερα σε ποσοστα που ειχε να δει μισο αιωνα.Η αριστερα κερδισε,η Ελλαδα εχασε.
Μια ευκαιρια για ν'αποδειξουμε οτι ειμαστε ενωμενοι σαν Ελληνες και δεν μας τρομαζουν οι εξωθεν απειλες χαθηκε.
Ειχε ηδη χαθει απο τοτε που δεν απεσυραν τις υπογραφες της ξεφτιλας.
Η ιστορια τι μας διδασκει!
Ο συγχρονος ελληναρας θα αναζητησει την χαμενη περηφανεια του στο γιουροποδοσφαιρο και στη γιουροβιζιον.
Θα φουσκωσει σαν γαλοπουλα προτασσοντας το στηθος του και σφιγγοντας τα μπρατσα του να γ@..σει(οπως συνηθιζει να λεει) τον αντιπαλο παιχτη της αθλητικης ομαδας ή σαν αλλο κατσικι χοροπηδωντας στις ευρωπαϊκες πιστες με ενα αθλιο τραγουδι.
Και αν παλι δεν τα καταφερει να δειξει τον ηρωισμο του με τις αξιολυπητες επιδοσεις του, θα παρκαρει το αυτοκινητο του σε θεση ΑΜΕΑ και θα ψαξει τον πειναλα μεταναστη με καμμια δεκαρια φιλους του, να του δειξει ποσο αντρακλας ειναι.
Και το μυαλο του δεν φτανει,ουτε καν ακουμπαει,να σκεφτει οτι ολα αυτα με περισσεια τεχνη του τα εχουν δωσει στο πιατο για να τον κανουν.. μαλακα.(Η λέξη χρησιμοποιείται μερικές φορές για να ορίσει το άτομο που χωρίς να χρησιμοποιεί την κοινή λογική επαναλαμβάνει ξανά και ξανά τα ίδια λάθη ενώ ταυτοχρόνως διατηρεί στο ακέραιο την αίσθηση ότι είναι σωστός και ανάλογη, πιθανώς προσβλητική, συμπεριφορά-απο τη βικιπαιδεια).

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kksakis1, manosdet, maria281o, DOMVOS, Κράνιος, fireseaker, Babis@

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8350 από fireseaker
Απαντήθηκε από fireseaker στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by fireseaker.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": voskos

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8356 από ΑΝΤΙΓΟΝΗ
Απαντήθηκε από ΑΝΤΙΓΟΝΗ στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kksakis1, manosdet, maria281o

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8368 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #8405 από γιωργος1
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by γιωργος1.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #8406 από sunrize
Απαντήθηκε από sunrize στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ! - Συμφωνία Σαμαρά με Βενιζέλο οτι κανένα στέλεχος του ΠΑΣΟΚ δεν θα διωχθεί ποινικά!

Όλοι γνωρίζαμε οτι δύσκολα θα αλλάξει κάτι και με το καλημέρα ο Αντώνης Σαμαράς έρχεται να μας το επιβεβαιώσει και μάλιστα στο σημείο που πονάει πιο πολύ αυτός ο τόπος. Στην διαφθορά! Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες...
ο Ευάγγελος Βενιζέλος προκείμενου να στηρίξει και να συμμετέχει με το κόμμα του στη νέα συγκυβέρνηση ζήτησε και πήρε την δέσμευση απο τον Α. Σαμαρά οτι κανένα στέλεχος του ΠΑΣΟΚ που κυβέρνησε στην προηγούμενη καταστροφική θητεία δεν θα διωχθεί ποινικά για όσα ζει σήμερα ο Ελληνικός λαός.

Φυσικά μεταξύ αυτών ο Γιώργος Παπανδρέου, ο Γ. Παπακωνσταντίνου αλλά και πολλά άλλα στελέχη του ΠΑΣΟΚ...

Όλα δείχνουν οτι θα γίνει άλλη μια εξεταστική - παρωδία όπως όλες οι προηγούμενες μόνο και μόνο για τα μάτια του κόσμου, όπως της Siemens, του Βατοπεδίου, των υποκλοπών άλλα και τόσων άλλων σκανδάλων που μαζεύονται και αθωώνονται μεταξύ τους.

Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα...
tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/06/blog-post_2280.html
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOMVOS, Κράνιος

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #8407 από Κράνιος
Απαντήθηκε από Κράνιος στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!

sunrize έγραψε: ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ! - Συμφωνία Σαμαρά με Βενιζέλο οτι κανένα στέλεχος του ΠΑΣΟΚ δεν θα διωχθεί ποινικά!

Όλοι γνωρίζαμε οτι δύσκολα θα αλλάξει κάτι και με το καλημέρα ο Αντώνης Σαμαράς έρχεται να μας το επιβεβαιώσει και μάλιστα στο σημείο που πονάει πιο πολύ αυτός ο τόπος. Στην διαφθορά! Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες...
ο Ευάγγελος Βενιζέλος προκείμενου να στηρίξει και να συμμετέχει με το κόμμα του στη νέα συγκυβέρνηση ζήτησε και πήρε την δέσμευση απο τον Α. Σαμαρά οτι κανένα στέλεχος του ΠΑΣΟΚ που κυβέρνησε στην προηγούμενη καταστροφική θητεία δεν θα διωχθεί ποινικά για όσα ζει σήμερα ο Ελληνικός λαός.

Φυσικά μεταξύ αυτών ο Γιώργος Παπανδρέου, ο Γ. Παπακωνσταντίνου αλλά και πολλά άλλα στελέχη του ΠΑΣΟΚ...

Όλα δείχνουν οτι θα γίνει άλλη μια εξεταστική - παρωδία όπως όλες οι προηγούμενες μόνο και μόνο για τα μάτια του κόσμου, όπως της Siemens, του Βατοπεδίου, των υποκλοπών άλλα και τόσων άλλων σκανδάλων που μαζεύονται και αθωώνονται μεταξύ τους.

Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα...
tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/06/blog-post_2280.html


Ας τα λουστούν όλοι αυτοί που ψήφισαν κατ' αυτόν τον τρόπο. Εγώ δε θα σώσω τον κόσμο. Και μην τα λέτε αυτά. Στενοχωρείτε τα παιδιά που γλύψανε κάτι από τα κλεμμένα. Φοβήθηκαν κι εξακολουθούν να τρομάζουν στην ιδέα της δικαιοσύνης. Και μην τους πείτε ότι αυτοί δεν θα σωθούν. Αφήστε τα να πιστεύουν ότι το κόμμα θα τους σώσει.
Μπορεί με την ευκαιρία να μου πει κάποιος πόσο είναι αυτό το 23% που διάβασα εδώ;

tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/06/blog-post_1939.html

Έτσι για να περνάμε την ώρα μας.
Στο κάτω κάτω εγώ δε θα πληρώσω τίποτα σήμερα. Τι θα γίνει τους επόμενους μήνες και τα επόμενα χρόνια, είναι ψιλά γράμματα. Ποσώς μ' ενδιαφέρει. Περνάω καλά εγώ σήμερα; Ναι. ΟΚ.
Αύριο αν πεινάσω κάτι θα κάνω. Ακόμα τρώω. Κι άμα σφίξουν τα πράγματα, θα δώσω το κωλόσπιτό μου να συχάσω. Και το κωλοαυτοκίνητό μου. Το βαρέθηκα εξ' άλλου. Θα περπατάω. Να γίνω και στυλάκι.
Κι όταν θα τα έχω δώσει όλα, πάλι ωραίος θα είμαι. Δε θα 'χω τίποτα να δώσω, τι σκατά να μου ζητήσουν πια. Έτσι θα είμαι ελεύθερος κι ωραίος. Απηλαγμένος παντός περιουσιακού στοιχείου! Χαχαχα...
Δε θα έχω δουλειά; Ε, και; Μια ζωή δούλευα, καιρός ν' αράξω και να χαζεύω...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kksakis1, manosdet

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #8408 από fireseaker
Απαντήθηκε από fireseaker στο θέμα Όλοι θέλουν να μας σώσουν!! Έλεος!
.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by fireseaker.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kksakis1, manosdet, maria281o, Κράνιος

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.302 δευτερόλεπτα