× Συζητήσεις για προϊόντα ή εξοπλισμό που χρησιμοποιούμε ή βρήκαμε ενδιαφέροντα.

ΤΙ ΤΡΑΚΤΕΡ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ???

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19740 από nikos_pit
ΤΙ ΤΡΑΚΤΕΡ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ??? δημιουργήθηκε από nikos_pit
Καλησπέρα σε όλους. Ο τίτλος τα λέει όλα. Είμαι 27 χρονών και λόγω ανεργίας θα συνεχίσω τη δουλειά του πατέρα μου δηλαδή γεωργός. Έχω ένα χωράφι 25 στρέματα με ροδάκινα. Είναι ήδη σε παραγωγή και από Σεπτέβριο αναλαμβάνω. Το πρόβλημά μου είναι τί τρακτέρ να πάρω. Μπορώ να δώσω μέχρι 20.000 χιλιάρικα. Τί μου προτείνετε; Ευχαριστώ..

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19741 από mgmn
Απαντήθηκε από mgmn στο θέμα ΤΙ ΤΡΑΚΤΕΡ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ???
Γεια σου με το καλο να μπεις κ εσυ στην παρεα μας.Στο θεμα που ανοιξες τωρα για μενα η γνωμη ειναι να βρεις ενα καλο τρακτερ απο 57 εως 70 αλογα μοντ 90 + πανω χωρις καμπινα για να μπορεις να περνας κ απο κατω απο τα δενδρα,το τρακτερ να κανει μεχρι 9000 ευρω κ στο λεω αυτο γιατι μια καλη φρεζα κανει μεταχ.παντα απο 1500 εως 2300 τι πλατος να εχει δεν σου λεω γιατι θα δεις εσυ ποσο θες να εχει,εναν καλλιεργητη αρπα αν θες που ειναι απο τους καλυτερους 1900 , μετα θελεις μια ρυμουλκα περιπου 4 με 5 τονων η οποια μεταχ. εχει πανω κατω 1000 με 2000, θελεις κ ενα ραντιστικο που για μενα ειναι παρεις καινουργιο 500 λιτρων τιμη 800 +

αρα παμε χοντρικα στα 16000 ευρω σου μενουν 4000 τις οποιες θα τις ξοδεψεις σε διαφορα αλλα...

Υ.Γ Αν εχει ο Πατερας σου τα παραπανω εργαλεια τοτε θα παρεις τρακτερ που να κανει γι'αυτα... ;)
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mgmn.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #19746 από nikos_pit
Απαντήθηκε από nikos_pit στο θέμα ΤΙ ΤΡΑΚΤΕΡ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ???
Δε διευκρίνησα πως δίνω περίπου 20.000 μόνο για τρακτέρ. Έχω ακόμα 5.000 για τα πρώτα μηχανήματα και επίσης ένα αγροτικό. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20462 από platonas30
Απαντήθηκε από platonas30 στο θέμα ΤΙ ΤΡΑΚΤΕΡ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ???
Καλησπέρα παιδιά. Ερασιτέχνης αγρότης με περίπου 50στρ, τα 30 με ελιές κ τα 20 τίποτα, η δουλειά μου είναι άλλη αλλά θέλω να ξεκινήσω και κάτι άλλο συμπληρωματικά. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τρακτέρ κτλ μιας και μίσθωνα ετησίως κάποιον και μου τα όργωνε. Έδινα περίπου 1500 το χρόνο.Πριν δυο χρόνια ξεκίνησα πολύ χαλαρά να καλλιεργώ όσπρια, ρεβίθια 5στρ κ φασόλια 2 στρ. Πρόπερσι πούλησα 300κιλά ρεβίθια και 100κιλά φασόλια (λιανική) κ πέρσι 500κιλά ρεβίθια και 150κιλά φασόλια. Το θέμα είναι ότι μίσθωνα πάντα τρακτέρ αλλά φέτος αποφάσισα να αγοράσω ένα δικό μου μεταχειρισμένο. Σκέφτομαι ένα ως 50άλογα του '90, το θέμα είναι ότι βρίσκω από 3000 ως και 8000 αλλά δεν ξέρω σε τι μάρκες να κινηθώ για να έχω πρόσβαση σε φθηνά ανταλλακτικά και αξιόπιστη απόδοση για την εργασία που το θέλω, ζητώ τα φώτα σας. Το ένα κτήμα που έχω είναι 8 στρ με νερό. Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα