× Συζητήσεις για προϊόντα ή εξοπλισμό που χρησιμοποιούμε ή βρήκαμε ενδιαφέροντα.

ζητω πληροφοριες φιλοι...

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #14976 από antonis70
ζητω πληροφοριες φιλοι... δημιουργήθηκε από antonis70
γεια σας...θα θαθελα αγαπητοι φιλοι να σας θεσω το προβλημα μου...εχω σκοπο να καλιεργησω για λαχανοκηπο ενα χωρο γυρω στα 200 μετρα σε χωμα αρκετα μαλακο μεχρι πολυ μαλακο θα ελεγα λογω συνεχων βροχων (δυτικη ελλαδα) αλλα ειναι και χωρος που εχει χρονια να καλλιεργηθει...(το χωμα βεβαια ετσι και αλλιως οπως προανεφερα ειναι αρκετα μαλακο..)..αυτα βεβαια για φετος..γιατι απο του χρονου μπορει η εκταση που θα καλιεργησω να φτασει και τα 500 με 600 μετρα...
Εχω κανει ηδη μαι ερυνα αγορας και εχω εντωπισει τα εξης μηχανηματα...ενα husvqarna των 700 ε με κινηση απο ιμαντα δυο ταχυτητες εμπρος-πισω και ιπποδυναμη 6 hp το οποιο μου φαινεται και το πιο καλο για την περιπτωση μου για μενα, οσο και πιο οικονομικο αλλα καπως με προβληματησαν οτι ισως παθαινει ζημιες στην κασετινα στο κατω μερος...ειδα και ενα αλλο το mitsubishi υ.τ. 250 το οποιο ειναι με σασμαν τρεις ταχυτητες 2 εμπρος 1 πισω, 6 hp παλι και μου ειπαν οτι ειναι μηχανημα για 30 χρονια και δεν παθαινει τιποτα αλλα η τιμη του μου φανηκε αρκετα ψηλη (1150 ε) σε συναρτηση με την εκταση που θα κανω...
αν θελετε δωστε μου την βοηθεια σας σε σχεση οτι θαναι η πρωτη φορα που θα δουλεψω τετοιο μηχανημα (οχι οτι δεν πιανουν τα χερια μου απλως δενε χω ξαναδουλεψει τετοιο εργαλειο) ποσο ειναι ο βαθμος δυσκολιας..και τελικα που πρεπει να καταληξω σε σχεση με την εκτσαη και το χωμα που θα καλλιεργησω..
ευχαριστω πολυ...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα