× Συζητήσεις για σπόρους φυτών. Πληροφορίες για αγορά ή ανταλλαγές.

Προσφορά: Σπόροι από αυθεντικό τοματάκι Σαντορίνης

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #10509 από trayan
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια του site,
Εάν και εφόσον περισσεύουν τουλάχιστον 3-5 σπόροι θα ήθελα να τους δοκιμάσω και να αντικαταστήσω την cherry που καλλιεργώ.
Ανεξάρτητα από αυτό, για όποιον ενδιαφέρετε μπορώ να διαθέσω ντόπιους σπόρους ντομάτας Λαγκαδά. Ποικιλία χαμηλή χωραφίσια, παραγωγής 2011.
Θα με ενδιέφερε επίσης αν έχει κάποιος σπόρους μελιτζάνας Σαντορίνης (άσπρη)
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #10511 από theologis
φιλε trayan εχω ακουσει πολλα για τις λαγκαδιανες ντοματες ,μαλιστα εχω ενα φιλο που ειδε φετος τον κηπο μου και του χρονου μου ειπε να παω στον Λαγκαδα να παρω φυτα.Αν και εφετος απογοητευθηκα πληρως που βασιστικα για ωψιμη ντοματα σε σπορους και οχι σε σποροφυτα και ενω σαν σπορειο οι ντοματες μου πήγαν μια χαρα σαν μεγαλωσαν δεν απεδωσαν οσα μου υποσχεθηκε ο φιλος που μου τις εδωσε. εχεις δοκιμασει τους σπορους εσυ και σου αρεσαν φετος; Ειδικα με τα φετινα προβληματα που ειχαν γενικα οι ντοματες; Θα ηθελα να τις δοκιμασω παντως μια και εγω στηνχαλκιδικη εχω τον κηπο μου οποτε αν εχεις την διαθεση πες μου τον τροπο.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #10520 από ilias
trayan και theologis,
Το θεμα αφορα ΜΟΝΟ τοματακι Σαντορινης.
Για αλλους σπορους να ανοιξετε ξεχωριστα και ανεξαρτητα θεματα.
Διαφορετικα θα γινει μεγαλο μπερδεμα.

Υ.Γ.
trayan, σχετικα με αυτο που ζητας, υπαρχουν οδηγιες στην αρχη του θεματος.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by ilias.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #10524 από theologis
Εχεις δικιο Ηλια, κεκτημενη ταχυτητα.......
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #10542 από theodor65
Είναι αξιέπαινη μια τέτοια πρωτοβουλία! Αν έχουν περισσέψει θα ήθελα και εγώ λίγους σπόρους.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #10545 από pantelis2791
Καλησπέρα!

Θα ήθελα πάρα πολύ -αν γίνεται- να μου δώσετε και σε εμένα μερικά σποράκια (έστω 4-5).
Μπορώ να προσφέρω σπόρους ντομάτας φετινής σοδιάς από ποικιλίες (ντόπιες και μη) που καλλιεργούνται στην περιοχή της Φλώρινας καθώς και διάφορους άλλους σπόρους (αγγούρι, διάφορες πιπεριές, μαρούλι...). Για όλα τα παραπάνω υπάρχουν φωτογραφίες με τους ώριμους καρπούς απ' όπου πάρθηκαν οι σπόροι. Θα βγάλω σύντομα ανακοίνωση.

Ευχαριστώ!

Παντελής
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11230 από plemonak
Μόλις παρέλαβα τους σπόρους και θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ηλία. Μακάρι τέτοιες προσπάθειες να βρουν πολλούς μιμητές
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11239 από pedel
αν υπαρχουν ακομα λιγη σποροι θα ηθελα και εγω ,συνεχιστε πολυ καλη προσπαθεια
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #12319 από nmas
HΛΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΑΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΓΗ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΠΟΡΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #12514 από tsouknidas
Ενδιαφέρομαι!Θεού θέλοντος το καλοκαίρι τα ντοματακια μου θα είναι απο σπόρους Ηλία
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα